Eğer ankara masöz arıyorsanız öncelikle masaj ve masöz konusunda yeterince bilgi sahibi olmalı ve sonra sitemiz gibi doğru kaynaklarda arayışınızı sürdürmelisiniz.

Bu yazımızda refleksoloji ve ashiatsu masajı konusunda size bilgi verelim.

Stres indirgemeden iyi dolaşıma kadar refleksoloji pek çok fayda sağlar. Bu masajda kullanılan teknikler değişik amaçlara sahiptir ve siz de faydalanabilirsiniz.

ankara masöz – refleksoloji

Refleksolojiye ait bilinmesi gereken önemli gerçekler vardır. Bu teknikte el ve ayaklara yağ ve losyon kullanılarak masaj yapılır. Refleks noktalarına dayanarak vücudun belli organ ve bezlerine etki eder. Bunu bilen ve uygulayan ankara masöz fazla değildir, iyi araştırma yapmanız gerekir. Refleksoloji 20. yüzyılın başında Amerika’da bulunmuş, odaklanmalı baskı masajı tekniğidir.

Gerilim rahatlatma ve hastalık tedavisine odaklanmış bir masaj türüdür. Süregelen seanslar ile çok işe yarar bir tekniktir.

ankara masöz – refleksolojinin faydaları

Çok fazla faydası olmakla birlikte, refleksolojinin birkaç önemli faydasına değinmek gerekir. Bunlardan en önemlisi vücutta birikmiş toksinlerin arındırılmasıdır. Bu masajın en iyi tarafı bir seanstan sonra bile etkilerinin ankara masözhissedilmesidir.

Tek bir seans sonrası bile kaslarınız rahatlar, gerilim azalır. Terapist probleminizi anlayarak vücudun belli bölgelerine baskı uygulayarak refleksolojiyi kullanır. Bu da terapinin mümkün olduğu kadar kişiye özel ve etkili olmasını sağlar.

Zaman içinde refleksoloji stresi ve kaygıyı azaltır. Kendinizi sıklıkla sinirli veya stresli hissetmeniz kaygılı olduğunuzu gösterir. Refleksolojinin vereceği soğukkanlılıkla sinirlerinizi ve kaygılarınızı doğal yollarla kontrol edebilirsiniz.

Anti depresan gibi tıbbi çözümlere kıyasla bu güvenli yöntemi daha iyi ve mutlu hissetmek için kullanabilirsiniz.

Yağ veya losyon kullanmadan hızlı ve basit bir şekilde de yaptırabilirsiniz. Diğer masaj türleri gibi çok fazla hazırlık gerektirmeyen hemen yaptırılabilecek bir masaj türüdür. Öğlen tatilinizde bile yaptırabilir ve duş bile almadan işe dönebilirsiniz.

Masajı soyunmak zorunda kalmadan istediğiniz her yerde yaptırabilirsiniz. Bu da refleksolojiyi en uygulanabilir masaj türü yapmaktadır.

Refleksolojinin faydaları oldukça etkileyicidir ve neden bu kadar popüler olduğuna da şaşırmamak gerekir. Stresi azaltır, dolaşımı hızlandırır, vücut metabolizmasını doğal olarak normalleştirir ve diğer iyileştirme tekniklerine destek olur.

ankara masöz – ashiatsu masajı

Son zamanlara kadar Ashiatsu masajı bu kadar yaygın değildi. Ashiatsunun kökleri ve tarihçesi sandığımızdan daha da öteye dayanır. Çıplak Ayak Masajı Yeni Bir Buluş Değil!

Sünger dolu masaj masalarından ve taşınabilir masaj aletlerinden önce tüm dünyada masaj uygulayan kişilerin sadece ayaklarını kullanarak yaptıkları masajlar vardı.

Bir Batı yoksa Doğu Tekniği mi?

Ayurveda’nın beşiği Hindistan’ın Kerala bölgesinde “Chavutti Thirumal” adı verilen bir teknik ashiatsunun bilinen en eski formudur. “Chavutti” ayak ve bacak anlamına gelirken “Thirumal” da masaj demektir. Chavutti Thirumal uygulayıcıarı vücutta yağ kullanırken çok cömert davranırlar ve tavandan asılmış bir ip ile de dengelerini korurlar.

Hindistan’ın bu bölgesi aynı zamanda Kalaripayattu denen, dövüş sanatları KungFu ve Kathakali’nin atası olan Kalaripayattu’nun da doğuş yeridir. Kalaripayattu bir çeşit danstır.Kathakali ve

Kalaripayattu’nun öğrencileri vücutlarını esnek ve elastik tutmak için ayak masajı tekniklerini (Örn. Chavutti Thirumal) kullanmışlardır.

Çok yaygın olmamakla birlikte, Amerika’da bu çıplak ayak masaj tekniğini kullanarak masaj yapan profesyoneller bulmak mümkündür.

Chavutti Thirumal gittikçe diğer ülkelere ve Asya kıtasına da yayılmaya başlamıştır. Buralarda, meridyen çalışmaları ile eski shiatsu tekniği kombine edilmiştir. (”Shiatsu” parmak basısı anlamına gelir, “shi” parmak anlamındadır.)

Bölündüğü zaman “ ashi” ayak, “atsu” bası anlamına gelmektedir. Yaklaşık aynı dönemlerde, çıplak ayak ile yapılan ve Chavutti Thirumal’dan geliştirilmiş pek çok başka Tay masaj tekniği de vardır. Pek çok Tay masajında çıplak ayak tekniği  halen çok kullanılır.

1990’lı yılların ortalarında ve sonlarına doğru Ruthie Piper ashiatsunun markalaşmış bir tipini yarattı. Bu markalaşmış yaklaşıma Shiatsu Oriental Bar Therapy™ ya da AOBT denmiştir. Piper Amerika’da birçok kişiyi eğitti. Amerika’daki tek çıplak ayak masaj terapisti olmamasına rağmen, kendisine ashiatsu tekniklerini uygulama konusunda ciddi anlamda kredi verilmiştir. Piper, aynı zamanda Ahh…Shiatsu™ eğitimini veren Michelle Mace-Lambert of Barefoot Masters’ı da eğitmiştir.

Bugün ashiatsu’nun birçok başka türünü uygulayan markalaşmamış isimler de vardır ve onlar da yine çıplak ayak veya yerçekimi destekli masaj yapmaktadır. Bu kişiler bu yöntemleri kendi el ve ayaklarını korumak ve aynı zamanda müşterilerine harikulade bir masaj sunmak için kullanırlar.

Diğer çıplak ayak masaj yöntemlerinden farklı olarak, ashiatsu masajı yer minderi yerine batı usulü masaj masaları kullanır. Masaj masasında müşteri yüz boşluğuna yüzünü yerleştirecek şekilde yüzüstü uzanır. Ashiatsu masada uygulandığından, baş üstü barları denge için gereklidir. Diğer çıplak ayak masaj uygulayıcıları fizik tedavi yürüme barları, yardımcılar, tavan ipleri, tabureler, veya tezgahlar da kullanabilirler.

Umarız ankara masöz başlıklı ve farklı iki konuda bilgi veren bu sayfamızı beğendiniz, diğer yazılarımızı okumanızı ve bizi takip etmenizi öneririz, sevgi ve saygılarla.

ProMasöz – ankara masöz konusunda doğru arama ve bilgilenme adreslerinden biridir!